Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
179 postów 10207 komentarzy

bez kropki

bez kropki - Zwyczajnie. Po ziemi:). Na prosty chłopski rozum baby:). [Grafika pochodzi z galerii obrazów Aleksandra Horopa www.horopgaleria.bloog.pl (za zgodą Autora)]

Cenzura w necie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponoć PAP dopióro co podało:

"Polski internet będzie monitorowany, za pomocą programu komputerowego, pod kątem wrogości wobec mniejszości etnicznych, seksualnych i religijnych.

W każdym przypadku, gdy rozpoznana zostanie "mowa nienawiści”, informowany będzie administrator portalu, a skrajne przypadki będą zgłaszane do prokuratury. Pierwszy ogólnopolski pomiar ma rozpocząć się już w tym tygodniu. "

Ledwośmy z Ekranem wystartowali a już odzew jest;). Ni ma co;).

Ale na serio, to tak się zastanawiam, jak nazwę pedała "pedałem", gwałciciela "przestępcą" a niszczyciela cudzej własności "szkodnikiem i rabusiem", to to będzie "mowa nienawiści", tak? Jak napiszę, że Tusk się znowu podłożył do wyd**enia przez Putina i że z drugiej strony taki śp. Kaczyński to miał jaja stanąć Wołodi okoniem, to to też będzie "mowa nienawiści"? Jak ktoś inny napisze, że popiera patriotzym a nie podoba mu się współczesna tzw. elita, to to też będzie "mowa nienawiści"? Aaaa, tak tylko pytam:). Pogoda ładna.

 

KOMENTARZE

 • Cenzura ?
  Będziemy musieli wypracować nową technikę porozumiewania się. Może przejdziemy na mowę obrazkową ? ;)))
  Bo wiadomo odgórnie, że mowę nienawiści ma tylko PiS jak nam to wmawiają ci co używają co drugie słowo - słowo nienawiść.
 • @zofia - To widzę podobne odczucia mamy,
  co do tej "mowy nienawiści":).
 • Do wszystkich uspokajaczy nastrojów społecznych.
  No i co Panie i Panowie?
  Zbliża się renesans szeptanek, akcji ulotkowych, nielegalnych audycji w czasie "Wiadomości", trzeci obieg informacji, odsądzany od czci i wiary stał sie już faktem.
  Niestety, trzeba znaleźć nowe metody, powstały bowiem, nowe metody inwigilacji.
  Już dziś trzeba uczyć się , jak oszukiwać Big Brothera.
  Przypomina mi to trochę misję Sarah Connor z "Terminatora".
  Świetlana przyszłość coraz bliżej, nauczmy się już dziś jak jutro rozbijać te świetlówki.
 • @brian - No właśnie - "jak rozbijać te świetlówki".
  Póki co, w moim bezpośrednim kółku działa hasło "pogoda ładna" jak się chce powiedzieć "k*a m*ć, znowu rząd/on/ona/ono spie* to czy tamto". Nie wystarczy to jednak na potrzeby szerszej komunikacji. Masowo zaczniemy ćwiczyć wprawki z dziedziny s-f?
  Bo ja się obawiam (znając życie), że jak napiszę, że dajmy na to Papuas okradł kiosk na moim osiedlu, to już podpadnę. Bo trzeba będzie stosować inne słówka np. jak u Brixena "antysemita i Afropolak"... No i broń Boziu, okradł kiosk. Co najwyzej "spowodował zamęt" (jak u Pratchetta) w umyśle sprzedawcy.
 • Tylko dobrze o PełO
  Jest zatem oczywiste, że będzie można pisać tylko o PełO i to tylko dobrze. Przecież tylko ta partia prowadzi politykę miłości. PiS to terroryści, nacjonaliści i faszyści, czyli szerzy nienawiść. O PiS więc pisać nie będzie można w ogóle. Pozdrawiam.
 • @Mirek i Brian - A pamiętamy jeszcze, jak Jarosław Kaczyński
  to nawet milczał nienawistnie! No!
  Ale co tam PiS - o Polsce, o naszych sprawach nie będzie można pisać prostym i jasnym językiem??
 • @zofia
  W Paradyzji Zajdla rozmawiano tzw coalangiem. Pewnie to nas czeka. Zatrzaśnie to opozycji drzwi telewizji z obawy przed wyborczą krytyką Tuska, teraz trzeba spacyfikować internet by tzw "zła" kampania wyborcza sie tam niem przeniosła.
 • @bez kropki
  Milczenie nienawiste też będą pacyfikować. Co za problem przemontować i włożyć w usta JK to co powinien mówić a jakoś nie chce?
 • @Łażący Łazarz - :)
  I dzięki za trafnie dobrane foto!
 • No to wszyscy jesteśmy nazistami, bo pedofilów z nas nie zrobią
  Chociaż każdego można wrobić i w pedofilię, wystarczy podrzucić trefne materiały, powiązać linki itd prowokować. Chcą się przed wyborami uwinąć z MYŚLOSŁOWOZBRODNIAMI. To może jest jednak dowód na wybory jesienią, muszą mieć czas przecież na operację. Albo ma to pogrążyć Tuska i sprowadzić go do 25% na poziom bliski SLD.
 • @Łażący Łazarz
  Pokonując cenzurę nie jeden język trzeba będzie nam wymyślić. Dzięki Zajdlowi mamy już język koalang gotowy. Trzeba jeszcze przeczytać ten podręcznik i podszkolić się. Ponoć ten język bardzo dobrze przyjął się w Chinach.
  Żeby jeszcze nam się szary anioł nie przyśnił nieostrożnie ;)))))

  Że też język ten powstał w słynnym roku 1984.

  pozdrawiam
 • @bez kropki
  Pamiętam jak ten straszny Jarosław Kaczyński milczał nienawistnie. To było bardzo głośne medialne milczenie nienawiści urządzone przez same media.
  ;)
 • Dokładnie...
  Cała Pani notka według nowomowy medialnej przepadnie.
  Ocieka "jadem" :D))))

  Pozdrawiam
 • A dlaczego nie ma być monitorowany pod kątem wrogości do większości, np. religinych
  jeśli tak to jest sformułowane, to można zaskarżyć do sądu
 • @ AUTOR
  Ale ja NIE ZMIENIE swojego podejścia do agresywnych PEDAŁÓW ;-)

  Żydów też nikt nie nakarze mi kochać - czuję wobec nich podobne emocje co wobec Chińczyków czy Peruwiańczyków.

  Trudno, trzeba będzie zejśc pod ziemię ;-)
 • Czy nienawiść do Polaków
  i Polski też będzie monitorowana? Bo w polskojęzycznym internecie widać jej stosunkowo dużo
 • Trzeba definicji
  Czy sekta religijna nawołująca do przemocy wobec homosiów podpadnie pod tytuł religijny, czy seksualny ?
 • @autor
  Zobaczymy czy na starych portalach zrobi się kulturalnie. Co zrobią moderatorzy? Bardzo jestem ciekawa. Będzie to dla nich nie lada wyzwanie :-)))
 • @zofia
  Mowa obrazkowa to świetny pomysł,a Pan Prezes jej napewno nie zakwestionuje.
 • @SpiritoLibero - Ano ocieka:)
  Zofia też ma rację o tym tam obelżywym milczeniu:). N.b. to milczenie mi przypomina moje szkolne lata - Ja otóż wszelaką propagandę znosiłam w milczeniu. Milczenie to bywało powodem karania mnie, bo było "wrogie" i "rozbijało jedność klasową":).
 • @interesariusz - Większości, jak większości, ale w kontekście zagrożenia islamem
  (tu będzie offtopic) dojrzewa we mnie myśl założenia Sekty Czcicieli Szynki i Schabu:). I (w razie spodziewanego "najazdu" islamskich imigrantów) będziemy się domagać swobody dla naszych poglądów (demonstrowanych np. noszeniem amuletów z suchej krakowskiej) i naszych praktyk religijnych (obejmująych m.in. obrzędowe kropienie aut, domów ulic, SĄSIADÓW krwią wieprzową, okadzania dymem wędzarniczym i zapachem boczku, procesje z półtuszą wieprzową i inne takie - no, sami rozumiecie...) I nie, nie nabijam się z obrządków chrześcijańskich. - Wyiegam myślą do przodu, jakby tu unijnym sposobem zgwałcić "unikratów" w celu ochrony prawdziwej religii i naszej cywlizacji (normalnie się z nimi nie da).
  Jakby co, to rozumiem, że Sekta Wielbicieli Wędzonki może tu liczyć na poparcie;))?
  Natomiast co do większości, to jestem sceptyczna - Twoje pytanie jest oczywiście retoryczne. W unijnej demokracji wszak nie większość rządzi, ani nie rozsądek, tylko mniejszości, możliwie małe... (Cieszmy się wolnością słowa, póki jeszcze możemy...)
 • Co innego widzisz, co innego słyszysz
  Takim hasłem Lista Przebojów radiowej "trójki" obeszła cenzurę w stanie wojennym.
  Wychodzi na to, że dawne hasło niebawem nabierze na znaczeniu.
 • @bez kropki
  W temacie Sekty Czcicieli Szynekczki i Schabiku - z otwartą przyłbicą można ich prowokować chipsami o smaku boczku :)
  A w takim razie ja się pytam: a co na Wielkanoc będziemy spożywać? Z przeproszeniem cieciorkę (czyli hummus, uwaga - nie wymienić drugiej i przedostatniej literki na "a") ? ;)
 • @Łażący Łazarz
  ależ znamy to już z literatury pozytywistycznej! Wtedy też posługiwano się "tajnym kodem", zwanym "językiem ezopowym", np.
  "ostatnia zawieruch" - powstanie styczniowe
  "powody niezależne od redakcji" - cenzura
  "zakres możliwości" - swoboda
  "dalekie zimne krainy" - Syberia itd.

  Zresztą takimi aluzjami posługiwał się kabaret lat 70. i 80. (teraz już tylko Pietrzak się ostał).

  Czyli:
  nihil novi :)
 • @zuza - JAK TO CO?!:)
  Szynkę, kiełbasę i schab:) Z chrzanem. Żeby było tradycyjnie:).
 • syf
  kama, dżuma, sowiety...

  - trzeba uczyć się grypserki ;)
 • @bez kropki
  Witam!
  Ładna pogoda. Ja będę milczał nienawistnie z wyboru.
  ;)
  Pozdrawiam
  PS Czasem chciałbym napisać: Boże daj nam siłę bić kurwy i złodziei- i właściwie zastanawiam się co mnie jeszcze powstrzymuje.
 • @Bieszczadnik
  Pewnie ma Pan rację, chociaż gdy ja się przyglądam niektórym kobietom, np. Tatiana A., to ja mam poważne wątpliwości czy to aby są kobiety. Widać moja rycerskość jakby zatrzymała się na pewnym, niskim, żeby nie powiedzieć wulgarnym poziomie pojmowania kobiecości.
  Możliwe, że kobiety takie były zawsze.
  Pozdrawiam
 • @finka - Muszą wytłumaczyć, że to nie nawoływanie od przemocy, tylko kult sadmoaso:)
  No. I się domagają tolerancji. No. A tych homosió, to oni kochają, czego wyrazem jest poświęcanie tym homosiom tyle uwagi;). A za miłość wszak karać nie można:).
  (Na serio: TFU!!!!! - Jej, temat mamy uroczy!)
 • @Anderson i Bieszczadnik - Panowie, proponuję takie podejście:
  Otóż, kobiet się "nie bije" bo są słabsze a słabszych się nie bije. jednakowoż, jak kobieta "idzie na wojnę" (np. pani Tatiana wykonująca swoją załganą robotę), to liczy się z konsekwencjami, jak każdy żołnierz - ergo "babę-żołnierza" "ociec prać" i bez wyrzutów sumienia. Wszak dobre wychowanie polega m.in. na tym, by sprostać oczekiwaniom otoczenia, by każdy dostał to, czego oczekuje;). Zatem p. Tatiana, jak każdy siejący wiatr, załuguje na burzę i płeć nie ma tu nic do gadania. Proszę sobie zatem nie robić wyrzutów co do jakoby zbyt niskiego poziomu rycerskości.
 • kto rządzi teraz w Polsce?
  mnie się zdaje, że jakaś mniejszość religijna czy cóś...
 • @Maggie Tea - :)
  Dziś mi jeden znajomy wyznał, że może jeszcze kosmici:).
 • @bez kropki
  Dzisiaj za to beznadziejna :) Sypie, wieje i na nowo biało.
  Ja to tak politykę miłości uwielbiam, że jak bym tych wszystkich "innych" w łapy dorwała, to...
  ;)

  Tym razem ja mam nadzieję, że w tej kwestii nie ma pomiędzy nami nieporozumień.

  Pozdrawiam :)
 • @LCD :)
  Ano ni ma. Nieporozumień:). Tylko co do pogody to nie tego;) - Bo u nas nadal "ładna". znaczy w sensie przenośnym ładna;), choć w dosłownym - fatalna, ale tez nie narzekam, bo póki nie muszę osiedla odśnieżać to jest dobrze:).
  A na wiatr i mróz kupiłam sobie mundurek zimowy marynarki naszej wojennej (choć tyle po nich zostało - porzadne i na prawdę cieplutkie mundury, w dodatku nawet twarzowe), więc "my się zimy nie boimy":)
  Wspominam o tym, bo jakby tak odżyła idea "wczasów kliamtycznych" w "dalekich zimnych przestrzeniach", dla jednostek "nie dość kochających" ustrój i włądzę, to takie ubranko będzie jak znalazł:) A i do odśnieżania osiedla się przyda, bo nasza władzuchna lokalna o wszystkim myśli ("by żyło się lepiej"), ale o łopatach i ludziach do łopat, to już jakoś nie;) (jak się rzekło wyżej: pogoda ładna).
 • @bez kropki
  Zamiast "tap madl" promujmy "łap szpadl".

  Pogoda ok, a prognozy jeszcze lepsze :)
 • @bez kropki
  "...pod kątem wrogości wobec mniejszości etnicznych, seksualnych i religijnych."

  czy to oznacza, że wrogość wobec większości etnicznych, seksualnych i religijnych jest dozwolona?
  Praktyka pokazuje, że tak.
  I nie potrzeba do tego żadnych programów komputerowych.

  kłaniam się
 • @Niegdysiejszy - NIc dodać, nic ująć.
  Większość seksualna, etniczna i religijna NIE podlega ochronie, jak słusznie zauważasz. Dramat polega na tym, że widzimy zagrożenie a siły mamy szczupłe i trudno nam przeciwdziałać. Cóż. Trzeba będzie brać się za te ezopy, grypsery i inne omówienia... Coby sobie pogadać o "pogodzie"...;)
 • @bez kropki
  "Dramat polega na tym, że widzimy zagrożenie a siły mamy szczupłe i trudno nam przeciwdziałać."

  Nie widzimy wszystkich zagrożeń!
  Na przykład ludzie potrafiący wyciągać logiczne wnioski stanowią coraz większą mniejszość. W demokracji, poziom intelektualny klasy rządzącej musi się obniżać (względnie), co pozwala przypuszczać, że inteligencja będzie jeszcze bardziej unikalna, niż teraz.
  Mniejszości intelektualnej nie chroni nawet konstytucja, choć o pożytkach dla narodu, które niesie inteligencja jego jednostek wolno jeszcze mówić.
  Coraz więcej głąbów i prostaków uchodzi za intelektualistów i proces ten będzie postępował.
  Inteligencja przestaje być cechą umożliwiającą przetrwanie.
  Czy zdajesz sobie sprawę z konsekwencji?

  kłaniam się
 • @Łażący Łazarz
  Tak, Paradyzja to dobre porównanie. Brakuje tylko puszki w której można by nas zamknąć. Czy internet może być taką puszką? Myślę, że tak, bo tu rządzą cyfry i szufladkowanie, katalogowanie pojęć. Kiedy np szukamy przez internet jakiegoś towaru musimy dokładnie znać jego nazwę, bo inaczej nie znajdziemy. Podobnie można "zdyscyplinować" pojęcia pojmowane dotąd bardzo różnie, jak miłość, nienawiść itp
 • @Mirek
  "Jest zatem oczywiste, że będzie można pisać tylko o PełO"

  To skąd w tej komisji taka "nad produktywność" pisowców?
  Samobójcy czy w łapę dostali? :D)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej