Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
179 postów 10207 komentarzy

bez kropki

bez kropki - Zwyczajnie. Po ziemi:). Na prosty chłopski rozum baby:). [Grafika pochodzi z galerii obrazów Aleksandra Horopa www.horopgaleria.bloog.pl (za zgodą Autora)]

Głos wyjącego na puszczy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli analiza (chyba przedmjadanowa?) stosunków ukraińskich, z dużą dozą trafności napisana

 „Prorok jakiś, czy co? Abo insza Kassandra” chciałoby się rzec po przeczytaniu artykułu Andrzeja Zapałowskiego z Uniwersytetu Rzeszowskiego (Ante portas – Studia nad bezpieczeństwem, 2013, nr 2, link – na końcu nin. posta).

Ów artykuł („Zagrożenie destabilizacji sytuacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej ze strony Ogólnoukraińskiego Zjednoczenia ‘Swoboda’ ”) to lektura obowiązkowa dla wszystkich zabierających głos w sprawie ukraińskiej. Background niezbędny, by skumać o co tam biega(-ło). Nie będę PT Czytelników zanudzać swoimi mniemaniami na temat wyszperanego artykułu, ani tym bardziej Ukrainy, bo jam nie partia, żebym mówiła innym, co mają myśleć;). Polecam przeczytanie zalinkowanego artykułu i samodzielne wyciągnięcie wniosków.
W/w lanie wody proszę mi wybaczyć. Jest ono wg obecnych wymogów niezbędne, by nie zdjęto nin. posta, jako zbyt krótkiego;).
 
Tu obiecany link:
 
 
 
W ogóle warto Ante portas przeglądnąć (kto ma czas). Tam nie tylko o Ukrainie piszą paszkwile;), ale i o świętej Matiuszce Rassiji pamiętają, sama czysta filozofia, panie dzieju, a włos się (bywa) jeży. Ale co będę truć. Si vis pacem Ante portas, czy jak to szło;)).

KOMENTARZE

 • @ Autorka
  "jam nie partia, żebym mówiła innym, co mają myśleć;)"

  Oj tam, oj tam :-) Co kto myśli to w sumie nie istotne - ważne są fakty tzn prawda - a tę jednym spojrzeniem po mistrzowsku spenetrował Michalkiewicz - że w Polsce demonstracja trwa przez pół dnia a pod wieczór wszyscy się rozchodzą bo następnego dnia trzeba do roboty... no i posiał wątpliwość w moim sercu co do protestów na Majdanie stwierdzając, że ktoś to musi opłacać - no i po demokracji ;-DDDD
  Ja miałem je sam, bo jakoś nie mogłem dojść do tego jak można chcieć do UE gdy ta we wszystkim przeżywa różne kryzysy...
  A potem jeszcze mega całuśna prokurator Krymu też wyraziła się dobitnie o wywrotowcach ...

  Ukłony

  5*
 • THX
  I dziękuję za link - długaśne - zostawię na potem.
 • Veritas :-)
  "Si vis pacem Ante portas,"

  Ja ukułem coś innego:

  Amicus Plato, sed magnis amica.... in vino veritas ;-DDDD

  I moc jest z nami ;-D
 • @Jasiek 18:38:44
  Fajne:)).
  Tak, artykuł jest długi. Do poczytania w wolniejszej chwili. Ale wiesz, tym co mnie szczególnie zafrapowała jest sprawa uboczna. Otóż jest sobie taki gościu, ten p. Zapałowski, rozumie o co chodzi z tą Ukrainą, dobrze analizuje, wręcz na jego podstawie można (było) przewidzieć rozwój wydarzeń i... i nic. W przekaziorach królują eksperci od tegoiowego (pięknie pisuje o nich czasem nieoceniony Brixen), władzy doradza albo ktoś na poziomie tych ekspertów, albo w ogóle (automoderacja) i taki gościu się marnuje. Patrz, są u nas mądrzy ludzie, wystarczyłoby ich posłuchać. To nie, zawsze na wspak interesowi narodowemu. Jak to mówiłeś? Że Ci posiano wątpliwość w sercu...? O ocenie panamichelkiewiczowej, całuśnej prokurator, opłacaniu protestów i kryzysach w Unii...? Ta choroba jest widać szersza. I to nie Twoje serce jest chore:).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej