Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 9703 komentarze

bez kropki

bez kropki - Zwyczajnie. Po ziemi:). Na prosty chłopski rozum baby:). [Grafika pochodzi z galerii obrazów Aleksandra Horopa www.horopgaleria.bloog.pl (za zgodą Autora)]

Pomoc dla Polaków we Lwowie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tym razem z Rzeszowa. Więcej na stronie Caritas Diecezji Rzeszowskiej:

www.caritas.rzeszow.pl/

Trochę późno się dowiedziałam, no i ta odległość... Ale można wpłacać na konto:

Caritas Diecezji Rzeszowskiej

ul. J. Styki 21, Rzeszów

PKO BP 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616

 

Podaję powyższe informacje z dwóch powodów.

1. Kto może niech wspomoże;

2. Kto powie (słusznie), że nie tylko Lwów, to niech u siebie rozkręci podobną akcję. Na Ukrainie w tym roku zima będzie szczególnie trudna do przetrwania, nawet dla Ukraińców a co mówić o Polakach traktowanych tam czasem jak wrogowie. Władze Polski nie bardzo się o rodaków troszczą, no to obywatele umiecie liczyć, liczcie na siebie wzajemnie. Czyli jeśli my nie pomożemy Polakom pozostałym na Ukrainie, to kto.

Kto nie lubi kierunku ukraińskiego, to ma jeszcze Litwę i Białoruś, tam też nasi klepią bidę. Jest jeszcze "paczka dla weterana" (mam nadzieję, że w tym roku też ta akcja będzie).

 

KOMENTARZE

 • ------------POŚREDNIK zbędny !!
  -To już Polacy bez kościelnej instytucji nie potrafią sobie pomóc ??. Wszystko musi być oparte o niemieckiego pośrednika ?? . PRZEDMURZE CHRZEŚCIJAŃSTWA kosztem Polaków ?.

  ZNAM z 1 ręki problem !! -- albo POLAKOKATOLIK albo moralne napiętnowanie / nieoficjalnie /. CARITAS nie dba o Polskie DZIEDZICTWO ale watykańskie !!!!.

  Ps. Tak właśnie !! odbiera się umiejętności organizacyjne Polakom !!! w ten sposób łatwo przenikają jednostki WROGIE !! / DZIEL i RZĄDZ / dla zjednoczenia się myśli polskiej !.
  ---- CARITAS ! mistrz w trwonieniu pieniędzy .

  -------------------------MEMENTO !!!!

  http://www.fawleycourt.info/index.php?tyt=142
 • @ninanonimowa 05:18:43
  -------------dokończę w trwonieniu jak i PRZECHWYTYWANIU !!!!!!!!!!!!
 • @All
  Przypominam tudzież wyjaśniam, że:
  - W związku z artem takim, jak ten (info o akcji pomocowej), nie jest oczekiwana burzliwa dyskusja a jedynie "podaj dalej info + pomóż, jeśli możesz";
  - Udział w ogłoszonej w/w akcji nie jest obowiązkowy;) ;
  - Każdy może zorganizować swoją, zwł. gdy lepiej wie, jak i komu pomagać oraz przy pomocy jakich znaków przestankowych;) ;
  - Film od "fretki" u mnie nie robi, więc nie mogę się do niego odnieść. Widoczny fragment początkowego napisu każe mi jednak wnioskować, że pomoc JEST potrzebna. Z pewnością większa i bardziej konkretna niż robi to Caritas (chyba trzeba by te dzieci stamtąd po prostu zabrać?) No ale kto ma to zrobić? Państwo rzecz olewa, każdy z nas pojedynczo nie może zrobić praktycznie nic. No to się choć dołóżmy do czyjejś, niechby i niewielkiej pomocy, by odrobinę zwiększyć jej strumień i moc oddziaływania. Albo pomyślmy np. jak (hipotetycznie) sprowadzić zagrożone wojną polskie dzieci do Polski. Zamiast planowanych 140 tys. imigrantów muzułmańskich z Niemiec, Francji, czy skąd... A przynajmniej nagłaśniajmy temat.
  - Fretko, o co chodzi w tym filmie? Trzeba/można coś zrobić? Co?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej