Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
179 postów 10207 komentarzy

bez kropki

bez kropki - Zwyczajnie. Po ziemi:). Na prosty chłopski rozum baby:). [Grafika pochodzi z galerii obrazów Aleksandra Horopa www.horopgaleria.bloog.pl (za zgodą Autora)]

Wieści od Ukraińców

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mail od znajomego z 3 marca: „Ja kilka godin temu wrutiw iż Charkowa.Tam naprawdę idze informacijna blokada z rosyjskiej strony (w celu oprawdania ich interwencji w Krym). Proszę pomoc w złamaniu tej informacyjnej blokady!”

 

Niestety nie podał nic więcej. Szkoda, bo info z pierwszej ręki byłoby pożądane.

Rozmowa z dziś (osoby nieznajome, więc nie położę głowy pod topór za prawdziwość tych danych). Z Ukrainy wyjechali w dniu 9 marca, osoby pochodzą z różnych części Ukrainy. Zapodaję najważniejsze rzeczy, tak jak mi je powiedziano. Relata refero, więc proszę się nie czepiać. Większość z tego już wiemy, ale podaję z dziennikarskiego obowiązku.

- W czasie „Majdanu” berkutowcy wrzucili kilka bomb i spalili budynek zamieniony na szpital polowy. Spaliło się żywcem kilku rannych leczonych w tym szpitalu, których nie zdążono/zdołano ewakuować.

- Droga do Rosji to droga do ZSRR. Dlatego z dwojga złego wolą na Zachód, bo się boją Sowietów. Nie tylko przyłączyć się do Unii, ale oderwać się od Rosji. (Na tych właśnie posłano „Berkut”. Berkut najpierw strzelał kulami gumowymi a potem ostrą amunicją.)

- Zaczęło się to od szczytu w Wilnie, gdzie Janukowicz podpisał z Rosją umowę o kredycie. Ukraińcy odbierają to jako sprzedanie Ukrainy Rosji za jakąś tam sumę kasy.

- 21 listopada w nocy pobito studentów. Od tego czasu Ukraińcy liczą tą swoją rewolucję. Śmieją się, że co 9 lat mają rewolucję, bo pomarańczowa też była 2 1listopada. Potem przy okazji instalowania na Majdanie choinki świątecznej pobito ludzi zebranych na Majdanie i od tego zaczął się większy wqrv i zgromadzenia.

- Banderowców jest tam mało. Banderowcy to rosyjska propaganda.

- „Swoboda” ma10% w parlamencie, więc nie ma silnej władzy.

- Jest dużo Polaków. Miejscowi Polacy bardzo pomagają. Dziennikarze transmitują, kręcą, robią zdjęcia.

- 22 stycznia pierwsi trzej zabici (Białorusini i Ormianin). Na Gruszewskiego (ulica prowadząca do parlamentu i budynków rządowych) były pierwsze zabójstwa.

- Pierwsza fala „majdanu” to październik , listopad, grudzień. Druga fala - styczeń. Trzecia fala to w lutym po 3 tygodniach od stycznia.

- 90 osób najpierw uznano za zaginione a potem zmarli od ran. Poznaczono miejsca ich śmierci na ulicach. Ludzie przynoszą tam kwiaty i palą znicze.

- W pierwszych dniach zabrakło chleba, benzyny i podstawowych produktów spożywczych, bo ludzie spodziewali się najgorszego.

- Zakładano szpitale polowe, bo ze zwykłych rannych aresztowano/zabierano, na dwa miesiące a potem mieli mieć procesy i grozi im kilkanaście lat więzienia. Do tych polowych szpitali ludzie dowozili leki, ale zaczęto im rewidować plecaki i szpitale polowe zostały odcięte od dostaw leków i materiałów opatrunkowych. Przynosząca materiały opatrunkowe (wywalone z plecaka) usłyszała od milicjanta „uciekaj stąd, albo do was strzelę”.

- Na początku sami nie mogli uwierzyć, że coś takiego się dzieje. Niedowierzali, że możliwy jest scenariusz ostateczny/najgorszy.

- Drzewa mają masę śladów od pocisków. Na zdjęciach widać było po nich duże zniszczenia od ostrzału.

- Na początku bronią demonstrantów była kostka brukowa. Z początku trudno było ją z bruku wyrywać. Wyrwaną kostkę, która pozostała mają zamiar użyć do budowy pomnika ku czci ofiar.

- Od Majdanu do Chreszcztyku wisiały od czasu Euro flagi państwa UE. Teraz są nierozpoznawalne, bo są czarne od dymu z opon (opony palono jako osłonę dymną przed snajperami).

- Na barykadach faceci, kobit nie puszczają.

- Nie prawda, że ekstremiści zajęli parlament.

- Co bardziej świadomi wiedzą, że Rosjanie to robą tak: propaganda i realizują swój scenariusz. Rosjanie pokazują Ukraińców gł. uciekających do Rosji. Od stycznia do teraz wyjechało do Rosji łącznie 72 osoby z prośbą o ochronę.

- Na polskim przejściu granicznym - pusto.

 

Powyższe było z Kijowa. Teraz Lwów.

- W początkach była demonstracja koło pomnika Szewczenki. W międzyczasie organizowano autobusy do Kijowa dla chcących uczestniczyć w protestach.

- Lwów był pierwszym miastem na Ukrainie, które odpowiedziało na kijowskie protesty.

- We Lwowie ludzie sami się zgłaszali do Rady Miejskiej, że chętnie przyjmą rannych z Majdanu oraz, że chętnie przyjmą rodziny z Krymu zagrożone tamtejszą sytuacją.

- Na pogrzeb tych pierwszych trzech zabitych przyszło 20 tys. ludzi.

- Ruchawki we Lwowie zaczęły się po 19 stycznia, wyrzucono władze. Na protestach we Lwowie jest w tygodniu po 10 tys. osób, w weekendy kilka razy więcej.

- We Lwowie Majdan też jest, ale oni więcej się modlą a mniej biją. (Tj. tam raczej ruchawek nie było, tylko się modlą).

 

Ogólnie:

- Media są własnością oligarchów. Powstała więc telewizja internetowa ze składek normalnych ludzi. Jest też telewizja 112, też internetowa, należy do szefa MSW.

- Na Facebooku i in. nie można wejść na strony pro-majdanowe jak się ma IP Wschodniej Ukrainy.

- Oprócz zwykłych ludzi pomagały też organizacje humanitarne, w tym Amnesty International. Te organizacje zaopatrują „majdanowców”. Konwój został zablokowany i dopiero wysokie naciski AI pomogły.

- Ukraińcy mają bardzo słabe leki, gł. placebo. (Cokolwiek to znaczy i jaki ma związek z „Majdanem”. Nie było czasu i okoliczności uściślić informacje. - dopisek mój)

- Wojska ukraińskie są koncentrowane wokół Kijowa. Oficjalnie i teoretycznie to są manewry, ćwiczenia.

- Z referendum na Krymie było tak: Pierwsza data wyznaczona na 25 maja razem z wyborami prezydenckimi. Druga data 30 marca, trzecia 16 marca, z czego ta ostatnia niepewna. Kart do głosowania wydrukowano za dużo o 22 tys. Stąd obawy o fałszerstwa. A w ogóle, to się zastanawiają po kiego ma być to referendum, skoro Krym już ogłosił niepodległość. Niepodległy kraj i referendum? Dziwi ich to.

- Po ulicach chodzą rosyjscy żołnierze z bronią i m.in. dlatego demokratyczne referendum nie jest możliwe. Nie dopuszczają obserwatorów z zagranicy.

- Na Krymie jest 58% Rosjan etnicznych. To, że jest ich więcej, to nie znaczy, że chcą do Rosji, bo wiedzą czym Rosja pachnie. Tatarzy też nie chcą do Rosji. Hasło, że lepiej, gdy Krym zostanie włączony do Rosji to propaganda rosyjska.

- Nie jest prawdą, że Rosjanie są na Ukrainie dyskryminowani m.in. za język. Jest ustawa, że jak w jakimś obwodzie jest powyżej 10% mniejszości, to ta mniejszość ma prawo posługiwać się swoim narodowym językiem w dokumentacji urzędowej.

- Na Krymie jest 20 tys. rosyjskich wojsk, Rosjanie to przedstawiają jako turystów. Po referendum oni będą przedstawieni oficjalnie jako obrona Krymu.

- Jest blokada informacyjna, blokują przepływ informacji, jest cenzura.

- Język rosyjski na Ukrainie i na Krymie jest inny niż w Rosji (akcent, wymowa). Wystarczy do faceta zagadać i po tym można rozpoznać, że to Rosjanin z Rosji. Tak ich właśnie rozpoznają.

- Podobno dziś rano Angela Merkel potwierdziła, że Rosja chce zaanektować/już anektuje Krym.

 

Notowała „bez kropki”

KOMENTARZE

 • Ciekawe czy Moshe Kantora też uwazają za swego (jak Kołomyjskiego) czy tylko za pracodawcę naszego Kwaśniewskiego
  Chodorkowski dobry ruski niemal jak kliczko
 • ciekawe, jakby tak wyszło
  gdyby cały nasz marsz niepodległości uzbroił się w wiatrówki ?

  No i ich użył.
 • Krym, Ukraina, referendum, gwarancje
  USA uznaje ewentualne referendum na Krymie za nielegalne, byc moze dyplomaci cos zmienia w ostatniej chwili. Panstwa G7 czyli Japonia, Brytania, Francja, Niemcy, Wlochy, Kanada i USA tez nie uznaja legalnosci referendum, rezultaty nie beda mialy legalnego znaczenia. Senat USA autoryzowal 1 miliard dolarow (gwarancje) dla Ukrainy, jednak nie jest to jeszcze prawem, na koncu musi byc aprobata Izby Reprezentantow.
 • RETORYCZNA GRA, INWESTYCJE, MFW, NATO, REFORMY, EKSPORT
  Geopolityczne znaczenie Ukrainy jest bardzo istotne, nie bez powodu mocarstwa jak Rosja i USA są zaangażowanie w retorycznej grze rzadko widzianej od czasów zimnej wojny. Na przykładzie Ukrainy widać jak takie czynniki jak rozwój gospodarczy, bezpieczeństwo i układy polityczne, które często zaczynają sie jako małe, prawie niezauważalne zmiany, mogą narastać i nagle wychodzić na zewnątrz i mają wpływ na ludzi, przedsiębiorstwa i przemysł - znacznie większy od początkowego wydarzenia. Ukraina dzisiaj to znaczące zdarzenie na całym świecie, ciekawe są tu motywacje, ograniczenia i wnioski na przyszłość, np. jak kryzys polityczny wpłynie na inwestycje firm gazowych lub na własność przedsiębiorstw górniczych na Krymie, czy pokaz siły Rosji na Krymie może byc precedensem dla posunięć przeciw Europie Wschodniej lub krajom bałtyckim i czy NATO będzie przygotowane, jak przygotowany jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy aby ratować Ukrainę finansowo i komu to zaszkodzi, jeśli Kijów nie potrafi zrobić po drodze reform, albo czy napięcie wojskowe może mieć wpływ na eksport kukurydzy i pszenicy z Ukrainy, jednego z największych na świecie eksporterów tych ziaren, i co z cenami?
  .
 • Referendum
  Dn.12go marca 2014, ubrany w błękitny krawat - symbol tożsamości z Izraelem, samozwańczy lider zamachowców Arseniy Yatzkiewicz spotkał się z Prezydentem Obama i bankierami Międzynarodowego Funduszu Monetarnego, którzy organizują zciepkę w wysokości ok. US$35 miliardów na zapewnienie dalszego powodzenia przewrotu stanu w Ukrainie.
  Obama oświadczył: "Stoimy po stronie ludności Ukrainy. W zw. z tym wyniki ich referendum w spr. Krymu nie będą uznane."
  Cóż, żydo-komuna ma swój styl. Zupełnie podobnie odbyło się Referendum Ludowe przeprowadzone w Polsce 30 czerwca 1946.

  Czy możemy liczyć na jakiś protest prawych Polaków?
  "Nie lękajcie się!" - zachęcał JPII.
 • @interesariusz z PL 22:14:39
  Już i bez tych wiatrówek zostali uznani za faszystów. Czyli Tuskom wolno , Putinowi nie wolno tak nazywać rozrabiaków.

  Jeżeli uznamy ,że terrorystami nie są ludzie wszczynający burdy przeciw legalnej władzy , motywowani "słusznie" złodziejstwem rządu ...

  To terrorystami nie mogą być też ludzie występujący przeciwko legalnej władzy , legalnie zadłużającej Polaków na setki miliardów .

  Tusk aż prosi się o "Majdan w Warszawie ".

  Osobiście uważam wszelkie ruchawki tego typu za działalność zbrodniczą, ale prawda wymaga zestawienia ze sobą tych dwóch sytuacji.
 • RUBEL STRACI 1/3 WARTOSCI
  Rosjanie przygotowuja sie na sankcje podobne do stosowanych wobec Iranu, powodem jest spodziewana aneksja Krymu. Moze dojsc do zamrozenia zagranicznych rezerw Rosji, aktywow bankowych i do wstrzymania kredytow dla rosyjskich firm. Sankcje wobec Rosji moga zniszczyc dekade sukcesow w polityce finansowej i monetarnej, do tego rubel straci nawet 30 procent wartosci.

  Powodem jest sytuacja na Ukrainie.
 • @Jack 04:34:38
  "inwestycje firm gazowych". W sedno. Pisałam o tym we wcześniejszym poście. Rosja po prostu pragmatycznie i systematycznie buduje rynek zbytu i łańcuch dostaw surowców energetycznych. Zajęli przełęcez kaukaskie przez które idą rurociągi z kaspijską ropą, położyli Nord Stream, pracują nad South Stream, konkurencyjny projekt Nabucco rozwalili do zera, teraz zajmują Krym (chodzi o panowanie nad Morzem Czarnym, gdzie też ileś rur leci) i moszczą się na Ukrainie, żeby mieć w ręku tamtejszą rozbudowaną infrastrukturę przesyłową.
  Jak na to spojrzeć z tego punktu widzenia, to się rzecz układa w logiczną całość.
 • Teraz wiadomo po co trzymali Chodorkowskiego
  Pewnie będzie robił za ichniejszego Adasia.
  Dobrze mieć informacje z drugiej strony, a przydała by się z trzeciej.
  Dziki Kamień jr. excluded.
 • @prawi co wiec 07:08:02
  Nie tylko Tusk się prosi,
  Kaczyński również,

  może Ukraińcy nas oszczędzą, jak ich zwyczajem zrobimy też majdan.
 • autor
  Oczywiscie ze , grunt to "dokladne " informacje z "trzeciej" reki , z ulicy i powtarzane na zasadzie gluchego telefonu!
  Wiadomo JEDNA BABA DRUGIEJ BABIE ....
 • @babaraba 11:30:20
  To sama zdobądź lepsze. Podzwoń na Ukrainę, dotrzyj do naocznych świadków w ten, czy w inny sposób, albo pogadaj z ludźmi na przejściu granicznym, na dworcu itp. A potem nam podaj owo lepsze info. Tak, siedzienie przed tiwi jest dużo prostsze. I te njusy tam - takie oczywiste. Oczywiste, że to nie newsy, tylko podane nam do wierzenia gotowe poglądy (wszystko od razu z tezą odgórnie zapodaną).
  Opinie zwykłych ludzi są czasem bardziej realistyczne niż opinie polityków i tych osób z pierwszych stron. Ale to już inna kwestia.

  PS @ All: z okolic Odessy (drogą pośrednią) potwierdzają zawarte wyżej info o Krymie. Czują się jak w przededniu wojny, wiedząc, że Rosja nie odpuści. Takie są odczucia ludzi. A fakty? Kto do nich dotrze, niech je upowszechni. Wszak taka jest rola dziennikarza. Nawet amatora;). Czy na blogach zawsze musimy mielić sieczkę "a ona coś tam a ja myślę, że on myśli, że owośtam"?:) Ale to też już odrębny temat.
 • @Autor
  Dołożyłem swoje gwiazdki, ale pałkarze zrobili swoje. Ciekawe, bo jeśli piszesz o Ukraińcach źle - niedobrze, piszesz dobrze - niedobrze, piszesz bez zajmowania stanowiska - bardzo niedobrze. Widać, że teksty nie za bardzo odpowiadają profilowi Ne. Spróbuję napisać w oparciu o RT może będzie pasiło, co barabaro?
 • @bez kropki 11:47:56
  Moze prosze napisac jak spokojnie i swietnie zyje sie Ukraincom oraz Polakom w Kijowie: jak sie ciesza, wiwatuja bo sa juz "zachodni" i ich rodzinni jewreje sa przyjmowani przez Merkel i Obame ! Oprocz tego kazdy jezyk ma nie tylko akcenty lecz i dialekty.Na wielkim obszarze Euroazji to calkiem zrozumiale. U mnie poludniowcy ( z regionow poludniowych ) maja akcent spiewny, zas ludzie "polnocy" bardziej twardy a Paryzanie "graseruja" itp, co nie znaczy, ze jest to ten sam jezyk. Nie znaczy to, ze wierze , ze 100 % mieszkancow Krymu jest za przylaczeniem do Rosji! Jednak bardziej obawiam sie banderowskiej i jewrejskiej Ukrainy niz rosyjskiego Krymu ..
 • @tadman 13:23:08
  Nie wiem co znaczy skrot RT ? Oprocz tego moge pisac co mysle na temat zajmowania i ujarzmiania Ukrainy. Wlasnie uslyszalam w radiu, ze Merkel nie uwaza, zeby przylaczenie Krymu bylo tym samym co "pokojowe" zawladniecie Kosowa. Oczywiscie, przeciez na Krymie nie bedzie mozna umiescic "pokojowych "baz NATO i USA!! Wiadomo, ze prawo miedzynarodowe jest tyle watre co sprawiedliwosc i prawa wewnetrzne w POlsce, UE , USA itp...
 • @babaraba 14:08:55
  Może raczej Ty o tym napisz, skoro odczuwasz niedobór tego typu tekstów. Ja zapisywałam to, co sami Ukraińcy chcieli przekazać światu. Nie to, co mnie się zdaje, co ja uważam na ten temat, co wg mnie inni są zobowiązani na dany temat wyznawać.
  A różnice językowe, jak sama mówisz pozwalają ustalić kim jest rozmówca, co potwierdza "zeznania" moich rozmówców.
  Kwestie jakości życia Ukraińców i mniejszości, kwestie co lepsze: Rosja, czy inne opcje, to są tematy na ODRĘBNE posty, posty o innym charakterze (publicystyczne, nie relacjonujące). A na publicystykę nie mam chwilowo czasu, zresztą robią to inni blogerzy.
 • @-.
  Bóg zapłać.
 • @tadman 13:23:08
  W sedno:) Taaaak, teksty pisane zgodnie ze sztuką, tj. bez z góry przyjętej tezy i linii są strasznie fe, fujfujfuj, straśliwe;). N.b. mnie zawsze zastanawiało czemu prawica z takim uporem powiela, stosuje warsztat takich różnych 'Stokrotek";) zamiast ćwiczyć się i rozwijać sztukę dziennikarską wedle wyznawanych (jakoby) zasad:). No, ale to już caaaałkiem inny temat. W każdym razie objaw jest znamienny;). Dobrze, że ktoś to dostrzega.
 • 5* i dziękuję
  To bardzo ważna notka. Mało jest relacji bezpośrednich świadków. A Ukraina się zmienia. Wiele osób pisze, dyskutuje nie znając obecnej Ukrainy.
 • @leoparda 16:15:28
  >To bardzo ważna notka. Mało jest relacji be
  etc
  wlasnie, wlasnie, tymczasem ideolo na sg - chore km, no!
 • @babaraba 14:14:41
  Szanowna barabaro no jak można nie znać symbolu RT. Toż ona właśnie informowała nas i stosownie naświetlała "wypadek" na lotnisku w Smoleńsku, a teraz stosownie informuje co dzieje się na Ukrainie i naświetla wypadki z punktu widzenia Rosjan. Robi to w języku angielskim, czyli telewizja Russia Today.
 • @tadman 18:52:22
  Nie ogladam to i nie znam tej wersji. Mnie pokazuja od lat taka"papke" informacyjna - z "wpanialym Lévy'm oraz innymi bardzowaznymizydopodobnymi , ktorzy krzycza i wygrazaja piescia Rosji placzac na "ukrainskim" Majdanem. Ostatnio zas zapanowala moda na zapraszanie "zwyklych" Ukrainek, ktore to zachwycaja sie nad uzyskanymi "swobodami" piszczac z zachwytu: jeszcze, wiecej, pomozcie, wyslijcie wojska itd... To tez jest ten "wiadomy glos wiadomego ludu", jak niedawno rozni tam "demokraci" syryjscy nawolujacy do wysylania broni "powtancom" oraz bombardowania Syrii. Podobny schemat, tyle, ze pionki inne - wiec nie ma sie nad czym zachwycac - biala, szara czy tez czarna propaganda ! A prawda byc moze jak zwykle lezy posrodku. Wiadomo : punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia !
 • ciekawe!
  1) Pożyczka z Rosji rozsierdziła tak niby Ukraińców, a pożyczka z MFW obwarowana znacznie drastyczniejszymi warunkami już nie. Bardzo ciekawe.

  2) Jak widać nie było żadnych ekstremistów, a pobici pokojowi demonstranci po prostu przejeli władzę biorąc na klatę serie z reżimowych karabinów. Czemu tak nikt nie zrobi w Korei Północnej?

  3) Nie było żadnych przygotowań, pełen spontan. Rozmowa ambasadora USA w której amerykańska urzędniczka ustala z nim skład ukraińskiego rządu - to nie interesuje tego "typowego ukraińca"?

  4) "Na Facebooku i in. nie można wejść na strony pro-majdanowe jak się ma IP Wschodniej Ukrainy." -- A jak takie cudo jest technicznie rozwiązane? Przecież Facebook jest amerykański (żydowski) promajdanowy. Złowrogi Putin wprowadził złośliwy kod do ruterów? A jak taki ruter analizuje czyj to fanpejdź? Oj, ktos tu się zapędził z fantazjami i wszedł na merytoryczne pole minowe.

  5) Anonimowe źródło wie nawet lepiej czego chcą mieszkańcy Krymu. Mieszkańcy Krymu chcą do Wielkiej Ukrainy, która jak zapewnia źródło nie jest banderowska.

  6) źródło narzeka na oligarchów tak jakby ci oligarchowie byli przeciw majdanowi. Ciekawe.

  7) "Nie jest prawdą, że Rosjanie są na Ukrainie dyskryminowani m.in. za język. Jest ustawa, że jak w jakimś obwodzie jest powyżej 10% mniejszości, to ta mniejszość ma prawo posługiwać się swoim narodowym językiem w dokumentacji urzędowej."

  Ustawa o językach mniejszości weszła dopiero w 2012, Majdanowcy ją znieśli zaraz po udanym puczu. To są fakty.

  8) Co do uczciwości referendum na Krymie, to tak samo można wątpić w uczciwość wyborów zorganizowanych przez bojówkarzy Prawego Sektora.
 • @bez kropki 07:44:28
  Amerykanie moszczą się w Gruzji, a w Kosowie umościli się nawet kosztem Serbów. Na Ukrainie też się właśnie umościli.

  Czekam aż Rosjanie zaczną syfić Amerykanom w Meksyku i Kanadzie, bo tylko do tego można porównać stopień jankeskiej bezczelności.
 • Pro-europejscy "demokraci" w akcji
  https://www.youtube.com/watch?v=afrXa-qsLfo&index=2&list=FLuXZ5YdYDOIQUertFMc8oyw
 • @Sol 23:17:34 i babaraba
  Toż rzekłam, iż "relata refero".
  Wysyp zachwyconych Ukrainek to kolejna sprawa o której dobrze, że powiedziano.
  Jesteśmy jak w gabinecie luster - czy to co widzę to prawda, czy odbicie, czy dwukrotne a może 20krotne odbicie?
  A informację strasznie ciężko wydębić. Telefony nie odbierają, na maile ludzie nie odpowiadają. Wiem, nie mają czasu itp. I to o niczym nie musi świadczyć. Ale normalnie był lepszy kontakt z tamtą naszą zagranicą.
 • @Sol 23:21:29
  Oj tam zaraz "bezczelności", to tylko polityka!;). Offowo: nie mogę znaleźć swojego tekstu, w którym na podstawie danych z "Przeglądu geologicznego" prorokowałam wojnę w Syrii. Możliwe, że w ogóle tego nie dałam a szkoda, bo bym teraz miała dowód;).
  Na blogu "2 grosze" jego autor się niedawno zastanawiał do czego będzie podburzać McCain (bodajże), jak na jesieni wizytował Ukrainę. No i wykrakał;).
  Ja się teraz zastanawiam kto pierwszy "wyzwoli" taki np. Kazachstan: Rosja, USA, czy może Chiny;).
  To jest cały kontredans o ropę, gaz i kontrolę nad ich przesyłem. Do tego dochodzi temat rezerw złota (coś mi się obiło o uszy o wyjeździe ukraińskiego złota na wycieczkę). A my się zajmujemy banderowcami, demokracją i takimi tam;).
  "To teratr, panie, teatr" - jak rzekł był Rzecki.
 • @tadman 13:23:08
  //że teksty nie za bardzo odpowiadają profilowi Ne.//

  Następny paranoik?

  Ten tekst ukazał się na SG jako "polecany". Jak wiele innych tekstów o Ukrainie.
  Na portalu, na którym brylujesz i plujesz na NE obowiązuje jedyna słuszna linia (Sakiewicz/Michnik) i wszystko inne jest sekowane.
  Ogarnij się chłopie bo twój "profil" czuć z daleka.
 • @bez kropki 08:51:41
  Takie relacje są cenne ale tez należy podchodzić do nich bardzo ostrożnie. Sam próbowałem podpytywać Ukraińców ale ci którzy są w Polsce pochodzą przede wszystkim z zachodniej Ukrainy i albo nie wiedzą nic konkretnego albo powtarzają propagandę majdanowców.
  Ja wolę poczytać analityków, którzy mają dobre rozeznanie w sprawach globalnych, trochę większe niż baba z bazaru.
  Jest wielu takich i czytując ich od lat muszę stwierdzić, że zwykle się nie mylą.
 • @SpiritoLibero 13:56:28
  "baba z bazaru" - heh, jak tak dobrze popaczeć, to Tymoszenko też jet babą z bazaru;). No, niech będzie, że z wypożyczalni pirackich kaset;).
  A swoją szosą, z kim gadałam, to gadałam, szczegółami se gęby wycierać nie będę.
  A "tadmanowi" IMO chodziło nie tyle o polytyke NE, co o reakcje tutejszych uwidocznione w komentach - że jak piszesz "na tak", to im źle, jak piszesz "nanie", to tyż im źle, jak piszesz bez komentarza/naświetlenia własnego, to uuuuu, to już maniana. Taaa, wszyscy krytykują blokadę informacyjną. A spróbować zajrzeć tam choć przez dziurkę od klucza - nie ma chętnych.
  Zaś analitycy, eksperci? Nie rozśmieszaj mnie. To megafony swoich mocodawców (tak to przynajmniej wygląda) i pierniczą jak potłuczeni;). Nie tylko w tej sprawie.
  A ci prawdziwi analitycy są trudno osiągalni (powiedzmy dyplomatycznie)...
 • @SpiritoLibero 13:46:29
  SL wywołujesz i wywołujesz mnie do tablicy, a ja pełen podziwu dla Twoich zdolności milczę.

  "Ten tekst ukazał się na SG jako "polecany"" A któż śmiał wbrew Tobie polecić ten tekst? Jest taki odważny?

  Uznanie moje budzi Twoja zdalna diagnoza moich przypadłości psychiatrycznych. Chłopie marnujesz się.
  Are you a member of webpsychiatry project?
  Являетесь ли вы членом проекта дистанционной психиатрии?

  "Na portalu, na którym brylujesz i plujesz na NE obowiązuje jedyna słuszna linia (Sakiewicz/Michnik) i wszystko inne jest sekowane.
  Ogarnij się chłopie bo twój "profil" czuć z daleka."

  Można prosić o próbkę mojego plucia i rzeczonej a nieznośnej woni mojego profilu?
 • @tadman 17:30:44
  "Można prosić o próbkę mojego plucia i rzeczonej a nieznośnej woni mojego profilu" Człowieku, to Ty jeszcze nie wiesz, że są tacy niektuży namaszczeni, co to lepiej od Ciebie samego wiedzą co i jak myślisz i dlaczego a co myśleć musisz;). I w związku z tym, co byś nie mówił, to i tak usłyszysz pewnie coś o alliofilinie;) czy jak się zwie ta substnacja:).
  To som wiesz, ci tam, eksperci i anayltycy;).
 • @bez kropki 20:49:02
  One są bardzo wrażliwe, bo jak tak napiszesz to one biorą to wprost do siebie i tu złapali Kościuszkigo, jak mówiła moja znajoma.
  Nawet przez moment nie przyjdzie im do łba, że oprócz nich istnieją pałkarze, którzy oceniają nie tylko to co napisane, ale z powodu alergii na niektóre nicki walą na oślep, oczywiście często bez czytania. No chyba, że oni też pałują, no to wsio paniatno. :P

  Dziękuję za post z 16:12:08, bo my męskie mimozy potrzebujemy mocnego damskiego ramionka. :)))  @SL Proszę o zrzuty ekranów, abym nie mógł ich w międzyczasie wymazać lub przeredagować. :P

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej